درآمد اینترنتی

کسب درآمد از اینترنت

کسب درآمد از اینترنت

با پیشرفت همه روزه تکنولوژی برخی بر این باورند که تکنولوژی باعث شده است که فرصت های شغلی انسانها از بین برود و انسانهای زیادی شغل خود را از دست بدهند و ربات ها و ماشین ها جایگزین انسانها شوند.

انقلاب تکنولوژی

اما اگر از جنبه دیگری به تکنولوژی نگاه کنیم خواهیم دید که ممکن است که نیروی کار فیزیکی کار خود را از دست بدهد اما از سوی دیگر فرصت های دیگری برای کسب درآمد از طریق تکنولوژی به وجود خواهد آمد. که این خود به تنهایی می تواند پاسخگوی نیاز شغلی و درآمدی بسیاری دیگر باشد.

برای کسب درآمد از اینترنت ضمن اینکه باید دانش خود را نسبت به تکنولوژی بالا ببریم، می توانیم از طریق تمرکز بیشتر بر توانمندی هایمان با هزینه خیلی کمتر کسب درآمد نماییم.

اما این امر چگونه محقق خواهد شد؟

همه انسانها مطمئنا دارای توانایی و استعدادی در زمینه های مختلف هستند. حتی کسانی که خانه دار هستند یا دارای معذوریت برای خروج از خانه هستند نیز می توانند با استفاده از تکنولوژی و با تکیه بر مهارت های فردی کسب روزی کنند.

روال کار به این صورت است که شما ابتدا باید استعداد یا مهارتی در خود پیدا کیند. این مهارت می تواند هر چیزی از جمله آشپزی یا شیرینی پزی خوب، ساخت مصنوعات چرمی، تولید سبزی و میوه خشک مرغوب، خیاطی خوب، پرورش گل و گیاه خوب، نواختن ساز به صورت حرفه ای و مورد قبول، توانایی تدریس دروس مختلف، توانایی نوشتن متن های خوب، توانایی سخنوری و خیلی از مهارت های دیگر باشد.

کار در منزل

 

بعد از آن باید ببینید که آیا این مهارت شما در جامعه دارای خریدار هست یا نه؟ برای دانستن پاسخ این پرسش باید به تحقیقات میدانی روی بیاوریم. یعنی نمونه ای از محصول خود را در مقیاس کوچک تولید کنید و بهه همان روش های سنتی سوال از دیگران یا در اختیار گذاشتن نمونه محصول و درخواست پر کردن فرم پرسشنامه بعد از استفاده از محصول میزان محبوبیت محصول یا خدمات خود را با توجه به کیفیت و قیمتی که برای آن در نظر گرفته اید بسنجید.

پرسشنامه

سپس بر روی این مهارت خود سرمایه گذاری کنید. مهارت خود را توسعه دهید و کامل کنید. پس از آن می توانید با تولید محصول خود شروع به کسب درآمد کنید.

ممکن است با خود بگویید اگر سرمایه گذاری کنیم و محصول تولید کنیم اما نتوانیم محصولات تولیدی را به فروش برسانیم بدتر خواهد بود!

برای این موضوع دو راه حل وجود دارد:

  1. به صورت سنتی و دهان به دهان محصولات خود را تبلیغ کنید و یا از روش های تبلیغ کاغذی مانند تراکت استفاده کنید.
  2. از تکنولوژی و کارآیی ها و ابزارهای مختلف آن برای شناساندن محصول یا خدمات خود به دیگران و جذب مشتری استفاده کنید.

بازاریانی سنتی

با توجه به تغییر نوع زندگی مردم، در روش اول فروش محصولات و ارائه خدمات شما ممکن است در بین دوستان و آشنایان یا نهایتا چند محله آنسوتر از محل زندگی یا کار شما اتفاق بیفتد، اما در روش دوم شما حتی می توانید فروش خود را به سراسر جهان گسترش دهید.

این امر چندان دور از تصور نیست، زیرا امروزه کمتر کسی پیدا می شود که برای خریدن یک محصول یا دریافت خدماتی خاص، در ابتدا به سراغ اینترنت و موتورهای جستجو و سرآمد آنان یعنی گوگل نرود.

خرید آنلاین

به این ترتیب شما با داشتن یک وبسایت و قراردادن اطلاعات محصول و خدمات خود در آن و نیز با ارائه آموزش ها، مقالات، ویدئوها و تصاویر مناسب که برای موتورهای جستجو کاملا شناخته شده هستند؛ می توانید به هر کسی که به دنبال محصول یا خدماتی مشابه محصول یا خدمات شما می گردد، محصول یا خدمات خود را ارائه دهید. و به این صورت است که محدودیت زمان و مکان از بین می رود.

حتی زمانی که شما در خواب هستید و یا در حال تفریح و گذراندن اوقات با خانوادتان می باشید، از طریق وبسایتتان محصول و خدمات شما به فروش خواهد رفت.

برخی از نظریه پردازان بر این باورند که در حال حاضر دیگر شبکه های اجتماعی جای وبسایت را گرفته اند و با وجود آنها دیگر نیازی به داشتن وبسایت وجود ندارد، اما در این زمینه توجه شما را به خواندن مقاله فیلتر شبکه های اجتماعی که در این زمینه توضیحاتی می دهد جلب می کنم.

روند کسب درآمد از اینترنت از طریق وبسایت به این صورت است که بعد از راه اندازی وبسایت، باید به سئو کردن سایت مشغول شوید. برای توضیحات بیستر درباره اینکه سئو چیست، به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید. اما به صورت مختصر سئو به این معنی است که کلمات کلیدی پر کاربرد در کسب و کارتان را شناسایی کنید و در زمینه آنها تولید مقاله، عکس، فیلم، فایل صوتی و …. کنید.

به این ترتیب کم کم با پر بارتر شدن وبسایتتان، بر حسب تعداد بازدید و بازخوردی که موتورهای جستجو از کاربران درباره وبسایت شما دریافت می کنند، رتبه وبسایت شما بالاتر آمده و به همین نسبت نیز بازدید و درخواست کالا و خدمات از وبسایت شما بیشتر خواهد شد.

برای افزایش بازدید وبسایت، به جز وقت صرف کردن برای سئو به روش کلاه سفید، که کمی از آن را برای شما شرح دادیم، روش های دیگری نیز وجود دارد که در مقاله ای جداگانه به آن خواهیم پرداخت.

درصورتی که فکر می کنید نوشتن مقاله یا در کل تولید محتوا کار بسیار دشواری است، ( که البته چندان هم راحت نیست! ) با ما در ارتباط باشید تا ضمن مشاوره رایگان، به شما در این مورد نیز کمک کنیم.

 

پی نوشت:
برای دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان درباره چگونگی راه اندازی کسب و کار آنلاین شخصی خودتان، با ما در ارتباط باشید.

 

افکار خود را به اشتراک گذارید