شبکه های اجتماعی

فیلتر شدن شبکه های اجتماعی

فیلتر شبکه های اجتماعی

همه ما شبکه های اجتماعی مثل تلگرام، واتساپ، سروش، اینستاگرام، توییتر، فیسبوک، لینکدین، و غیره و غیره و غیره را شنیده ایم.

اما به چند تای آنها بدون محدودیت و نیاز به تغییر آی پی دسترسی کامل داریم؟

کدام یک از این شبکه هایی که در حال حاضر در دسترس ما قراردارند برای گسترش کسب و کار ما مفید هستند؟

کدام یک از آنها را می توانیم مانند یک ویترین برای ارائه محصولات یا خدماتمان به مخاطب مورد استفاده قراردهیم؟

کدام یک امکانات بهتری دارند؟

آیا تمام امکاناتی که ما برای کارمان به آن نیاز داریم در یکی از آنها به طور کامل وجود دارد؟

شبکه های اجتماعی

برخی از این شبکه های اجتماعی بنا به دلایل سیاسی یا اجتماعی برای استفاده عموم از دسترسی راحت خارج شده با به اصطلاح فیلتر شده است و باید برای استفاده از آنها به وسیله ابزارهای موجود به تغییر آی پی روی آورد.

اما آیا تمام مردم یک جامعه گسترده با تمام رده های سنی و سطح دانش با این ابزارها آشنایی دارند؟

البته ما در این مبحث به درست و غلط فیلتر کردن شبکه های اجتماعی، یا معایب و محاسن دسترسی به ابزارهای تغییر آی پی نمی پردازیم بلکه با دید شغلی و گسترش کسب و کار آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

بعضی از شبکه های اجتماعی با در اختیار قراردادن امکانات مختلف برای افراد، دریچه جدیدی برای گسترش و تبلیغات کسب و کار به روی ما باز کردند که واقعا مفید واقع شد. اما با فیلتر شدن این آنها این دریچه وسیع کم کم رو افول گذاشت و از رونق آنها کاسته شد. بنابراین بسیاری از مشاغل یا کم رونق شدند یا به این دلیل که خود صاحبان آن کسب و کار نیز دسترسی یا آشنایی کامل با دیگر شبکه های اجتماعی و یا ابزارهای تغییر آی پی نداشتند کلا این کسب و کار با شکست مواجه شد که ضربه بسیار شدیدی بود.

فیلتر کردن اینستاگرام

در حال حاضر یکی از شبکه های اجتماعی در دسترس که هنوز به سرنوشت بقیه همصنفان خود دچار نشده و در دسترس عموم قرار دارد اینستاگرام است.  که هنوز بسیاری از کسب و کارها در آن فعالیت دارند و هر روز برای رونق کسب و کار خود و جذب مخاطب از این طریق تلاش می کنند. اما موضوع به همینجا ختم نمی شود.

هر روز با وجود کسانی که کسب و کارهای نامتعارف در اینستاگرام به راه انداخته اند و یا با ساخت اکانتهای جعلی مبادرت به کلاهبرداری، هتک حرمت، و حتی گدایی می کنند امکان فیلتر شدن آن را بالا می برند که این برای کسب و کارهایی که تنها راه تبلیغات  و جدب مشتری را بر پایه اینستاگرام بنا نهاده اند بسیار خطرناک است. چون خشک و تر با هم خواهند سوخت.

حال با تمام این تفاسیر راه حل چیست و چگونه می توان در صورتی که اینستاگرام هم فیلتر شد به ادامه کسب و کار خود با همان قدرت ادامه داد و صدمه ای ندید؟

وبسایت Appalborz

پاسخ این سوال داشتن یک وبسایت شخصی برای معرفی محصولات یا خدماتتان به مشتری است. به این ترتیب که پیش از اینکه اینستاگرام فیلتر شود و ایجاد دردسر کند از یک متخصص بخواهید که یک وبسایت برای شما راه اندازی کند و نحوه کار با آن را به شما آموزش دهد و شما وبسایتتان را در اینستاگرام به مشتری هایتان معرفی کنید.

به این ترتیب ضمن اینکه به کار در اینستاگرام می پردازید با کار بر روی وبسایتتان و تولید محتوای مناسب کارو پیشه یا محصول خود را به مشتریانتان معرفی کنید.

این کار چند مزیت دارد:

  1. خیالتان از بابت فیلتر شدن اینستاگرام که راه ارتباطی شما با مشتری است راحت می شود و می دانید که اگر این اتفاق بیفتد ( که دیر یا زود خواهد افتاد) شما راه دیگری برای ارتباط به مشتری خود معرفی کرده اید و نه شما او را از دست خواهید داد و نه او از مزایای خدمات و محصولات شما محروم خواهد شد.
  2. ضمن تولید محتوا برای وبسایتتان شما کم کم در فضای اصلی اینترنت شناخته می شوید و می توانید از راه موتورهای جستجو و گوگل با استفاده از تکنیک های سئو مشتریان جدیدی که در اینستاگرام فعالیت ندارند و شما را نمی شناسند جذب کنید.
  3. تمامی امکاناتی که برای کسب و کارتان دارید اعم از گالری تصویر، متن، صوت، فیلم، پرداخت آنلاین و ….  به صورت سلیقه ای و دستچین شده می توانید در اختیار داشته باشید

همین الان برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

نیاز به مشاوره رایگان دارم

افکار خود را به اشتراک گذارید