سئو

سئو چیست؟

سئو چیست و چگونه به کسب و کار شما کمک می کند؟

 

کلمه سئو یا SEO برگرفته از حروف اول عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی برای موتور جستجو می باشد.

به طور ساده تر، باید گفت برای اینکه در شبکه جهانی اینترنت دیده شویم باید یک سری نماد یا کلمه کلیدی برای خود انتخاب کنیم که در زمینه نوع فعالیت ما باشد. به این ترتیب کسانی که به دنبال یک واژه، شغل، خدمات، و یا محصول خاص هستند از طریق جستجوی این کلمات کلیدی در موتورهای جستجو که پر کاربردترین آن ها در حال حاضر گوگل است، می توانند ما را پیدا کنند. که این نوع از جذب مشتری، هدفمندترین و بهترین روش است. چون فرد دقیقا به دنبال همان چیزی آمده است که ما در آن مهارت یا تخصص داریم.

اما درصد زیادی از کاربران موتورهای جستجو در هنگام جستجو درباره یک کلمه کلیدی، بیشتر به صفحه اول گوگل توجه می کنند و تنها چند مورد بالای صفحه را مورد بازدید قرار می دهند و کمتر پیش می آید که به صفحات بعدی سر بزنند. این موضوع رقابت را بین صاحبان کسب و کار برای تصاحب رده های بالای صفحه اول گوگل بسیار شدید کرده است.

حال اینکه چگونه از طریق گوگل مخاطب جذب کنیم، خود به یکسری تکنیک و فعالیت خاص نیاز دارد که به تکنیک های سئو و بهینه سازی معروف است. این تکنیک ها فرآیند ساده ای ندارند و نمی توان در یک روز یا یک هفته به صفحه اول گوگل رسید. (البته بجز استفاده از تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز)

این فرآیند به بسیاری از عوامل داخلی و خارجی وبسیات شما بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به تولید محتوای متنی مناسب، انتخاب تصویر مناست، ساخت بک لینک مناسب داخلی و خارجی و خیلی از شاخص های دیگر اشاره کرد که البته تمام اینها بستگی به این دارد که شما الگوریتم های استاندارد گوگل را به درستی بشناسید و از آنها پیروی کنید که توسط گوگل جریمه نشوید که تمام زحماتتان ممکن است بر باد رود!

 

افکار خود را به اشتراک گذارید